Satelit američke svemirske agencije NASA krajem je veljače duž obala Namibije snimio zelenilo koje nisu uzrokovali fitoplanktoni nego sumporovodik, plin koji je smrtonosan i u malim količinama.
Riječ je o prirodnoj pojavi koja se događa kada oceanske struje nose vodu s vrlo malo kisika. Sedimenti na dnu mora bogati su organskim materijalima koji kad se raspadaju bez kisika ispuštaju sumporovodik, što se dogodilo i u Namibiji. Domaće stanovništvo je ranije znalo osjećati emisije plina po neugodnom mirisu, a NASA-in satelit Terra može uočiti mjesta na kojima će se sumporovodik tek pojaviti.
Ova snimka snimljena je 29. veljače i pokazuje otrovni plin koji se prostire 150 kilometara niz obalu. Mliječno-zelena područja pokazuju mjesta na kojima je emisija otrovnog plina najveća. Ta područja su opasna po biljni i životinjski svijet pa ugine veliki broj riba, kao i ptica koje se hrane njihovim ostacima. Lokalno stanovništvo u vrijeme ove nepogode u velikom broju lovi jastoge koji tada u velikom broju bježe prema naseljenim mjestima.