Tijekom ronjenja na poznatoj ronilačkoj lokaciji Manta Point na Nusa Penidi na Baliju tragično je stradala Australijanka.
Tragičan incident u kojem je australska turistkinja izgubila život tijekom ronjenja dogodio se samo nekoliko minuta nakon zarona, a stradala je bila iskusan ronilac. Prema lokalnim izvorima, 64-godišnja Pamela Philip preminula je nakon kratkog ronjenja na Manta Pointu u blizini obale otoka Nusa Penida, a na ronjenju je bio i njezin suprug, također iskusan ronilac. Oni su s grupom od još 11 ronilaca zaronili na ovoj poznatoj ronilačkoj lokaciji na Baliju i nakon samo osam minuta izronili. Ronilački centar s kojim su ronili je Two Fish Divers (PADI 5*), a iz centra kažu da se par prijavio na ronjenje samo sat i pol prije zarona te da su voditelji ronjenja provjerili njihovu opremu na kopnu i neposredno prije zarona. Nesretno stradala Pamela Philip izronila je ubrzo nakon zarona i počela se penjati na ronilački čamac, ali je imala poteškoće s disanjem pa su joj pomagali prilikom penjanja, no ona je pala u nesvijest. Posada broda pokušala joj je pružiti prvu pomoć, ali Pamela nije došla k svijesti. Nakon toga je prevezena u kliniku Nusa Medica gdje je po dolasku proglašena mrtvom.
Inače, područje otoka Nusa Penida zajedno s dva manja otoka Nusa Ceningan i Nusa Lembongan čini zaštićenu zonu, a Manta point je lokacija čije ime dovoljno govori samo za sebe. Iako su na ovoj lokaciji česte jake morske struje i slabija vidljivost, ronjenje je jedna od najtraženijih aktivnosti za turiste koji posjećuju ovo područje. Mnogi ronioci ne mogu ni zamisliti koliko su jake morske struje koje vrludaju u svim smjerovima, dolaze naglo i bez upozorenja i često se gibaju i prema dubini (“down current“). Jačina struje može dosezati i do deset čvorova, što je vrlo teško zamislivo, a ronjenje u takvom okruženju izuzetno je zahtjevno. Mnogi ronioci će se uspaničiti i onda je samo pitanje kako će takav incident završiti – torpediranjem na površinu ili utapanjem u jakoj struji koja vuče sve dublje i dublje. Stoga je ova lokacija na mnogim popisima “opasnih ronilačkih lokacija” na kojima su već zabilježeni ronilački incidenti sa smrtnim ishodom.