Bez trenera osvojili zlato, srebro i dvije bronce

122
Privatna arhiva Lidije Lijić

Završilo je još jedno svjetsko CMAS natjecanje u ronjenju na dah. I ovaj put izuzetno uspješno za hrvatsku reprezentaciju.

U disciplini dinamika neki dan su se u finale plasirali Goran Čolak (RK Geronimo) i Dajana Zoretić (RK DPS Zagreb). Lidija Lijić Vulić (RK Submania) napravila je rezultat dovoljan za finale, no zbog protokola koji je pogrešno odradila nažalost je diskvalificirana (naime, zaboravila je baciti uteg /marker koji služi za obilježavanje preronjene dubine, koji je dio protokola samo po CMAS natjecanjima; AIDA ne koristi takav način protokola). Goran je ponovno opravdao status svjetskog rekordera postavivši novi svjetski rekord od 250 metara i osvojivši zlatnu medalju. Dajana je s preronjenih 195 metara osvojila broncu. Idući dan u kvalifikacijama u disciplini jump blue za finale su se ponovno izborili Goran, Lidija i Dajana. Goran je ovaj put u finalu osvojio broncu s preronjenih 170 metara, Dajana četvrto mjesto s preronjenih 140 metara, dok je Lidija Lijić ponovno postavila novi svjetski rekord preronivši 148 metara i osvojivši srebro.

Još jedan uspješan nastup hrvatske reprezentacije koja tokom cijele godine marljivo trenira pod budnim okom trenera Ivana Drviša, također kolumnista SCUBAlife magazina. Kao što smo već pisali, Hrvatski ronilački savez nije našao za shodno da plati put i treneru Ivanu Drvišu, koji je dobrim dijelom zaslužan za nevjerojatnu seriju rezultata koje posljednjih godina postižu hrvatski ronioci na dah i to s mizernim sredstvima koja su im na raspolaganju.

Idući nastup reprezentacije očekuje se iduće godine u isto vrijeme na europskom prvenstvu.

Redakcija SCUBAlifea još jednom čestita našim osvajačima odličja, ali i svim ostalim reprezentativcima, a ukoliko želite dočekati našu ronilačku ekipu, njihov dolazak je najavljen za danas, ponedjeljak 05.09. u 22 h na zagrebačkom Plesu.