Čolaku zlato i rekord, Zoretić brončana

244

Najpoznatiji i najbolji hrvatski ronilac na dah, Goran Čolak osvojio je zlatnu medalju u disciplini dinamika na 6. Svjetskom prvenstvu u ronjenju na dah CMAS, koje se održava na španjolskom otoku Tenerife.

Veliki uspjeh ostvarila je i reprezentativka Dajana Zoretić, koja je u iznimno jakon ženskoj konkurenciji bila treća.
Goran Čolak (RK Geronimo) u finalu je preronio 250 metara i tako izjednačio svoj svjetski rekord koji je postavio na ovogodišnjem Otvorenom prvenstvu Hrvatske. Tako je produžio svoj nevjerojatni niz pobjeda, iako je u kvalifikacijama zauzeo osmo mjesto preronivši u jednom dahu 208.74 metara.

Dajana Zoretić (DPS Zagreb) je u ženskoj konkurenciji osvojila treće mjesto s preronjenih 195,63 metara. Zlato je osvojila Talijanka Ilaria Bonin s 202,03 metara.

Hrvatsku je predstavljala sedmeročlana reprezentacija u sastavu: Dajana Zoretić, Lidija Lijić Vulić, Goran Čolak, Božidar Petani, Bruno Šegvić, Josip Zekan i Tomislav Sviličić. Hrvatski ronilački savez nije našao za shodno da plati put i treneru Ivanu Drvišu, koji je dobrim dijelom zaslužan za nevjerojatnu seriju rezultata koje posljednjih godina postižu hrvatski ronioci na dah i to s mizernim sredstvima koja su im na raspolaganju.

Obzirom na uvjete, rezultat je nevjerojatan i redakcija ScubaLifea još jednom čestita našim osvajačima odličja, ali i svim ostalim reprezentativcima!