Ronilačke torbe su dio ronilačke opreme koja nije obavezna, ali gotovo da bez nje ipak ne možete otići na ronjenje jer nemate gdje staviti svoju ronilačku opremu.

Naravno da svaki proizvođač ronilačke opreme ima i raznih ronilačkih torbi u ponudi pa se tu može zaista pronaći svašta za svačiji ukus, navike, džep…

Ipak, tvrtka DGX Gears ponudila je na tržištu ronilačku torbu koja se malo razlikuje. Prvo što ćete primijetiti je da ova torba nema na sebi ronilačke zastave ili neka druga obilježja koja bi upućivala na to da se radi o ronilačkoj torbi. To nije slučajno. Radi se o tom da su dizajneri namjerno htjeli izbjeći označavanje torbe s ronilačkom opremom kako bi izbjegli privlačenje pažnje na skupu opremu u torbi.

Drugo što je zanimljivo je da su dizajneri koristili ronilačku opremu raznih proizvođača kako bi dimenzionirali torbu u koju stane kompletna ronilačka oprema bez obzira na proizvođača pa u ovu torbu bez problema možete smjestiti svu vašu dragocjenu opremu bez stiskanja, gužvanja ili potencijalnog oštećivanja opreme. Ipak, torba nije velika, duga je samo 60-ak centimetara, a široka i visoka nekih 30 centimetara. Pametno osmišljen dizajn i kvalitetan materijal omogućuje pakiranje čak i mokre ronilačke opreme jer je torba opremljena i otvorima za otjecanje vode. Naravno, ova torba nije dry bag, ali u nju možete pospremite mokru ronilačku opremu bez straha da će se torba oštetiti ili da će oprema dobiti onaj neugodan miris.

Tu su i dodatni unutarnji i vanjski džepići za sitnice poput ronilačkog kompjutera, sata, ključeva, novčanika i slično, a široke najlonske trake s ručkom na čičak čine torbu lakom i udobnom za nošenje.

Prazna torba lako se može sklopiti pa ne zauzima puno mjesta na brodu, iako su dno i krajevi ove torbe ojačani balističkom najlonskom tkaninom s odvodnim čepovima od nehrđajućeg čelika (stranice su od otporne najlonske mreža za brzo sušenje). Patentni zatvarači su YKK kakvi se koriste i na kvalitetnim ronilačkim odijelima i otporni su na zaglavljivanje prouzročeno kristalima morske soli. Kad se torba zaprlja i poprimi neugodne mirise, jednostavno je bacite u perilicu rublja i operite.

Naravno, za ronilačke torbe bitna je i cijena, a ovdje se radi o zaista prihvatljivih 40-ak eura što je ispod ili u rangu s cijenama većine ronilačkih torbi koje se baš i ne mogu pohvaliti svim ovim karakteristikama.

+ posts