Istraživači Korejskog instituta za znanost i tehnologije oceana (KIOST) razvili su divovskog robotskog raka CR200 čiji je primarni zadatak istraživanje olupina do 200 metara dubine.
Nakon više od dvije godine istraživanja i razvoja inženjeri su odabrali dizajn ronilice koji se temelji na karakteristikama raka i jastoga, od kuda i naziv Crabster. Robotski rak težine oko 600 kilograma, poput svojih bioloških rođaka, ima šest nogu od kojih su prednje dvije razvijenije i služe kao hvataljke pomoću kojih može prikupljati uzorke s dna te ih spremati u poseban spremnik. Prethodne robotske ronilice pokazale su svoju slabu stranu pod utjecajem jakih morskih struja, a njihovi propeleri dizali su pijesak i mulj s morskog dna i tako onemogućavali vidljivost. Za razliku od dosadašnjih robotskih plovila poput robotske kornjače Tartaruge i meduze Cyro, Crabster može izdržati jake morske struje, može s lakoćom mijenjati položaj i kretati se po morskom dnu.
Opremljen je sonarom dugog dometa, jakim reflektorima i čak 10 kamera koje će bilježiti zanimljivosti, a rakom će upravljati četiri operatera s površine zadužena za kontrolu kretanja, kamera, svjetala i sonara. Nakon nedavnog uspješnog testiranja ogromnog raka u otvorenim vodama korejski se znanstvenici nadaju kako bi Crabster uskoro mogao krenuti na prvo veliko istraživanje dosad neistraženih lokacija korejskog podmorja.