CMAS bazensko Svjetsko prvenstvo u ronjenju na dah 2024. održano je u Beogradu, a završilo je spektakularno disciplinom Dynamic (DYN) u kojoj su rušeni svjetski rekordi.

Freediveri su se natjecali za naslove prvaka i ciljali na kvalifikacije za XII. Svjetske igre u Chengduu (Kina) koje će se održati iduće godine, a po prvi put na Svjetskim igrama sportaši će se natjecati u ronjenju na dah.

Tako je Mirela Kardašević iz Hrvatske postavila impresivan novi svjetski rekord preronivši 282 metra čime je osigurala zlatnu medalju. Drugoplasirana Julia Kozerska preronila je 277 metara, a Talijanka Livia Bregonzio osvojila je broncu s preronjenih 263,50 metra.

U muškoj kategoriji Guillaume Bourdila iz Francuske postao je novi svjetski prvak s preronjenih 300 metara, a Goran Čolak osvojio je srebro preronivši 286,50 metara, dok je broncu osvojio Ming Ying iz Kine preronivši 284,50 metara.