SCUBAlife magazin već 14 godina redovito objavljuje novosti, savjete, priče, donosi reportaže iz svih dijelova svijeta, prati zanimljivosti i ostale vijesti koje se tiču ronilaca te aktivno sudjeluje u ronilačkom životu u Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji, Bosni i Hercegovini, Sjevernoj Makedoniji i Crnoj Gori.
Svaka tri mjeseca luksuzno tiskano izdanje SCUBAlife magazina dolazi u ruke našim vjernim pretplatnicima, a možete ga kupiti na kioscima, u VBZ knjižarama ili naručiti tiskano ili digitalno (PDF) izdanje na našem SCUBAstore-u.
U jesensko – zimskom broju SCUBAlifea donosimo…
Opširnu reportaža prof.dr.sc. Alena Solde (našeg najvećeg autoriteta za morske pse) o morskim psima u Jadranu. Saznajte koje vrste žive u Jadranu, koje su “potencijalno opasne” te kako se ponašati ako roneći sretnete veliku bijelu psinu.
S morskim psima družit ćete se i kroz reportažu našeg glavnog urednika koji je u svjetskoj prijestolnici mekih koralja, na Fijiju, ronio s tiger sharkovima dok su voditelji ronjenja odgurivali radoznale morske pse!
U dossieru vam donosimo 11 pravila koja svaki ronilac treba slijediti, a u rubrici savjeti arhitekti nam savjetuju kako dizajnirati prostore za ronioce te kojih bi se pravila i preporuka trebali pridržavati prilikom projektiranja ronilačkih centara i trgovina.
Rubrika medicina obrađuje wellness i ronjenja. Kako je moguće usporediti to dvoje i jesu li SCUBA ronjenje i wellness različiti putevi do sličnog cilja?
U kolumni dr.sc. Ivana Drviša saznajte sve o perajama za ronjenje na dah (od početničkih do profesionalnih) te na što treba pripaziti prilikom odabira i kupnje peraja za ronjenje na dah i koji model je prikladan za koga. Tu je i kolumna doktora Marija Franolića koja će odgovoriti na pitanja što poslije dekompresijske bolesti, kojih se pravila treba pridržavati i kako što prije doći do potpunog oporavka.
53. broj SCUBAlife magazina donosi još mnogo novosti i zanimljivosti iz ronilačkog svijeta pa u njemu možete pročitati i priču o slijepom “samuraju” iz Karlovca koji roni, iako ne vidi (prva slijepa osoba koja je položila ronilački tečaj u Hrvatskoj). Tu je i “lista straha” u kojoj je ronjenje na čelu popisa “ekstremnih sportova” koje bi većina ljudi najradije isprobala, ali se boje. Donosimo i odgovore na pitanja zašto je došlo do havarije podmornice Titan koja je stradala u pokušaju obilaska olupine Titanica te kako je ronilački klub s Vrbasa (BUK Banja Luka) postao jedan od najozbiljnijih klubova u regiji i još mnoštvo tema koje vrijedi pročitati.
SCUBAlife magazin možete kupiti na kioscima, u VBZ knjižarama ili ga naručiti putem našeg SCUBAstore-a ili putem e-maila upitom na: info@scubalife.hr.